Haberler ve Duyurular

Genel Kurul

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesi olarak Olağan Genel kurulumuzu yapmış bulunmaktayız. Yarım asrı aşmış tarihiyle cemiyetimiz, Çanakkale’de 2004 yılında hizmetlerine başlamış olup gecen süre içerisinde ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, barınma, eğitimlerine  destek ve rehberlik hizmetleri vermiştir. Çanakkale halkına yönelikte  gerek konferans, seminer ve çeşitli kurslarla Çanakkale halkının sosyal ve kültürel yönüne katkı sunmaktadır. Yeni yönetim kurulu üyeleriyle hizmetlerine hız kesmeden devam edecektir. Yönetim Kurulumuza hayırlı hizmetler üretmelerini ve çalışmalarında Allah yar ve yardımcıları olsun.

misafir öğrencilerden hoş ziyaret

Ülkelerinden eğitim amacı ile Çanakkale ye gelen misafir öğrencilere hamilik yapan Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneğinden Ahmet ARICAN  , Sinan TOKLUCU , Enes YAŞAR  ve yanlarındaki misafir öğrenciler ile derneğimizi ziyarette bulundular. Derneğimizde gün içinde olan programlar da işbirliği halinde hareket etme kararı alındı.Misafir öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olduğumuzu ve destek vermeye hazır olduğumuzu belirttik.

Merkez şubeden ziyaret

Genel merkezimizden, teşkilatlardan sorumlu Müdür Nurullah ŞİMŞEK ve yardımcısı Salih SAĞIR beyefendiler şubemizi ziyaret ettiler. Kendilerine şubemizin yapmış olduğu ve faaliyetler ile ilgili bilgi verildi ve yapmayı planladığı faaliyetler hakkında istişare edildi. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

İlim Yayma Cemiyeti Akademisi 2016-2017 II. Bahar kursları

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Akademisi 2016-2017 II. Bahar kursları bu hafta (8 Ekim Cumartesi günü) başlıyor. Kurslar kontenjanla sınırlı. her kurs en fazla 22 kişi. önceden kayıt gerekli. eğitim ile ciddi olarak ilgilenen öğrencilerimizi bekliyoruz. Sizlerden beklentimiz istikrar ve devamlılık. Bu sebeple söz konusu kursların devamına da katılacak öğrenci arkadaşlar önceliklidir. Allah çalışmalarınızda bereket ve azim ve başarıyı eksik etmesin.

ŞUBAT AYI KURS PROĞRAMI

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesi olarak şubat ayı içerisinde Çanakkale halkına ve eğitim öğretimine Çanakkale’de devam eden tüm öğrencilerimize yönelik iki hafta sürecek kurs programına kayıtlar başlamıştır.  Tefsir, Kıraat ve Tecvid, Hadis, Fıkıh, Akaid ve çeşitli seminerlerin verileceği şubat ayı kurs programına her kesimden kişiler katılabilir. Kayıt yaptırmak isteyen katılımcılar (537) 402 1104 nolu telefonu arayarak kayıt yaptırabilir.

SEHER SEMİNERİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nimetullah AKIN hocamızın hoş sohbetleri ve Çan belediye başkanı Abdurrahman KUZU beyin misafirperverliğin de Çan termal otelde güzel bir ortamda Riyazus-Salihin seminerini gerçekleştirdik. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

BİGA ŞUBESİ ZİYARETİ

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesi yönetim kurulu olarak İlim Yayma Cemiyeti Biga Şubesini ziyaret etti. Biga’da bulunan dostlarla hoş bir sohbetten sonra iki şube tecrübe paylaşımı ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Misafir perverliklerin den dolayı başta Biga Şube başkanı Mustafa KOROZ ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz.

HİZMET BİNASI VE BİLGİ EVİ AÇILIŞ TÖRENİ

Çanakkale Şube Merkezi ve Bilgi Evinin açılışı, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, milletvekilleri, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sami Erdem, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hızır Tutan, Teşkilat Müdür Nurullah Şimşek  ve  halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. 4 seminer salonu, 1 konferans salonu, 3 atölye odası, 4 toplantı odası, 1 kitap kafe, 2 şark odası ile 1100 m² toplam alanda bulanan bilgi evi, Çanakkalelilerin ve Çanakkale’de okuyan öğrencilerin istifadesine sunulmuş oldu.

Hizmet Binası Açılış Töreni

İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şubesi olarak geçen yıl mart ayında temeli atılan Hizmet Binası ve Bilgi Evi Projesi tamamlanmıştır. 01.03.2015 Pazar günü saat:13.30’da açılış törenimiz vardır. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir.

1 2 3 6 Page 1 of 6

TR15 0020 5000 0937 9137 0000 01

Yardımlarınızı Kuveyt Türk Çanakkale Şubesi Hesabımıza Yapabilirsiniz.